Aktualności

INNOWALK dla uczniów Szkoły Zakątek :-)

2022-02-10
Kochani, chciałabym przedstawić Państwu Dominikę, jedną z uczennic Szkoły Zakątek w Poznaniu. Dominika na filmie korzysta z Innowalk-a – sprzętu, który pozwala jej doświadczyć „chodzenia”. Dominika jest uczennicą Szkoły Zakątek już od 8 lat. Należy do grona 52 dzieci z głęboką, wieloraką niepełnosprawnością, które korzystają z zajęć prowadzonych z myślą o ich rozwoju i edukacji.

Kochani,
chciałabym przedstawić Państwu Dominikę, jedną z uczennic Szkoły Zakątek w Poznaniu. Dominika na filmie korzysta z Innowalk-a – sprzętu, który pozwala jej doświadczyć „chodzenia”. Dominika jest uczennicą Szkoły Zakątek już od 8 lat. Należy do grona 52 dzieci z głęboką, wieloraką niepełnosprawnością, które korzystają z zajęć prowadzonych z myślą o ich rozwoju i edukacji.

Szkoła Zakątek jest miejscem dla dzieci, które same nie chodzą, nie siedzą, same nie jedzą, nie czytają, nie rysują, ponieważ ich niepełnosprawność mocno ograniczyła ich możliwości. Są to dzieci i młodzież, która w pełni uzależniona jest od innych osób. Zakątek powstał 18 lat temu, aby niepełnosprawnym dzieciom dawać jak najszersze możliwości rozwoju podczas codziennych zajęć terapeutycznych i codziennej rehabilitacji. Staramy się, aby nasi uczniowie lubili i chcieli chodzić do szkoły, a codzienna terapia sprawiała im przyjemność i była jak najbardziej atrakcyjna.

Obecnie staramy się wyposażyć naszą szkołę w Innowalk-a, sprzęt, który pozwala doświadczyć dzieciakom ruchów, które dla wszystkich chodzących osób są czymś zupełnie naturalnym. Nasi uczniowie w Innowalk-u zajmują bezpieczną pozycję, ich ciało jest odpowiednio podtrzymywane i zabezpieczone, a automat wykonuje ruchy naprzemienne, uruchamiając potencjał użytkownika, reagując na napięcia i ewentualne ataki epilepsji. Przekonaliśmy się, że terapeuta, pomimo usilnych starań, nie jest w stanie zastąpić tej maszyny w zakresie jej działania. Byłby bardzo pomocnym narzędziem w codziennej rehabilitacji.

Innowalk pozwala na zajęcie pozycji wysokiej, prawie stojącej, która pomaga m.in. w krążeniu, pracy jelit, uruchamia kończyny dolne do pracy naprzemiennej z możliwością czucia podłoża. Uruchamia ruch naprzemienny kończyn górnych. Ciało wykonuje takie ruchy, jakie my wykonujemy w naszych codziennych czynnościach. Jako dyrektor szkoły marzę o tym, aby moi uczniowie mieli możliwość korzystania z tego sprzętu.

Wartość Innowalk-a to 170 tys. zł. Obecnie go wynajmujemy, ale chcielibyśmy, aby Państwo pomogli go nam zakupić na stałe. Pracując w Szkole Zakątek, wiemy, że warto być dla tych dzieci i dać im, w ich niełatwym życiu, jak najwięcej radości i możliwości rozwoju. W imieniu dzieci, które będą korzystały z Innowalk-a, chciałam poprosić Państwa o pomoc w zakupie takiego sprzętu.

https://www.siepomaga.pl/dla-zakatka?fbclid=IwAR24aUeYmpFB8MH0g_j4OM2yluvoasBLUyJNjUe-b_Ncc_g0H9H-PZsB07g

Zakątek